27.8 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024

Samolepící etikety a hlavní výhody jejich použití

Samolepící etikety jsou oblíbené tiskové produkty, které...

Zastropování cen plynu povede k zastavení dodávek, varuje šéf Gazpromu

Podobně se již dříve vyjádřil prezident Putin. Generální...

Jak šetřit na hypotéku, když jste v pronájmu?

Situace na trhu s realitami není v...

Foxconn jedná o částečné koupi startupu Lordstown Motors

Americký startup produkuje elektrická nákladní auta.

Tchajwanská společnost Foxconn Technology Group, která je největším výrobcem elektroniky na světě, dosáhla dohody o koupi automobilového montážního závodu ve státě Ohio od startupu Lordstown Motors produkujícího elektrická nákladní auta.

Oznámily to obě firmy ve čtvrtek. Foxconn tak získá přístup na rostoucí trh elektromobilů, o což usiluje již několik měsíců.

Dohoda zároveň přinese velmi potřebné finance pro společnost Lordstown Motors, která se stala středem pozornosti pro nedostatek objednávek a minulý měsíc uvedla, že nemůže garantovat, že přežije letos.

Obě firmy ohlásily nezávaznou dohodu, na jejímž základě budou vyjednávat o tom, že Lordstown za 230 milionů dolarů prodá bývalý závod automobilky General Motors ve státě Ohio po vynětí některých aktiv.

Foxconn zároveň koupí akcie Lordstown Motors za zhruba 50 milionů dolarů. Hodnota akcií startupu ve čtvrtek během řádného obchodování na burze stoupla o více než 8 procent. Ve srovnání se začátkem roku jsou však akcie Lordstown Motors stále levnější o 60 procent.

Společnost Foxconn se v březnu vyjádřila, že chce získat 10procentní podíl na trhu elektrických automobilů výrobou celých aut nebo dílců.

Reviews

Další články autora