13.5 C
Brno
Neděle, 26 května, 2024

Z rodinného podniku mezinárodním symbolem luxusu

Dnes proslulý módní dům založili Adele a...

Německo bude dále platit za ruský plyn v eurech

Německo bude i nadále platit Rusku za...

Rolls-Royce bude od roku 2030 jen na elektřinu

Britská automobilka se tak připojila k dalším prémiovým značkám, které končí se spalovacími motory,

Luxusní automobilová značka Rolls-Royce, kterou vlastní německý koncern BMW, bude od roku 2030 vyrábět pouze elektrické modely.

Britská automobilka se tak připojila k dalším prémiovým značkám, které končí s výrobou aut se spalovacími motory, jako jsou Bentley (ve vlastnictví Volkswagenu) a Jaguar Land Rover (JLR).

Rolls-Royce v prohlášení uvedl, že své první plně elektrické auto s názvem „Spectre“ uvede na trh ve 4. čtvrtletí 2023, přičemž testování začne již brzy.

Podle ředitele společnosti Torstena Mullera-Otvosa nový produkt odstartuje přechod k úplné elektrifikaci celého produktového portfolia do roku 2030.

„Po tomto období se Rolls-Royce už nebude zabývat výrobou ani prodejem jakýchkoli produktů se spalovacími motory,“ dodal Muller-Otvos.

Mateřský koncern BMW si neurčil datum ukončení výroby automobilů na fosilní paliva, ale stanovil si cíl, aby v roce 2030 bylo až 50 % jeho produktů plně elektrických. Další dceřiná společnost koncernu – Mini v březnu uvedla, že do konce desetiletí přejde na auta na elektrickou energii.

Luxusní britská značka Jaguar, kterou vlastní indická společnost Tata Motors, chce být plně elektrická již do roku 2025. A Bentley Motors i Mercedes Benz (který vlastní společnost Daimler) plánují přejít na plně elektrická auta do roku 2030, pokud to tržní podmínky dovolí.


Tip redakce: Baví Vás zajímavé čtení? Aktuality, zajímavosti a mnoho dalšího naleznete na webu primainspirace v kategorii nezařazené.


Reviews

Další články autora