-0 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023

Klimatizace na fasádě bytovky může naštěrbit sousedské vztahy

Na fasády bytových domů se nesmí svévolně...

Chcete investovat, ale bojíte se rizika? Poznejte dividendy.

Dividenda je podíl na zisku, který společnost...

Ford chce během čtyř let navýšit výrobu elektrických aut, což se odrazí na jeho ziskovosti

Výrobci elektroaut včetně Fordu se momentálně potýkají...

Rolls-Royce bude od roku 2030 jen na elektřinu

Britská automobilka se tak připojila k dalším prémiovým značkám, které končí se spalovacími motory,

Luxusní automobilová značka Rolls-Royce, kterou vlastní německý koncern BMW, bude od roku 2030 vyrábět pouze elektrické modely.

Britská automobilka se tak připojila k dalším prémiovým značkám, které končí s výrobou aut se spalovacími motory, jako jsou Bentley (ve vlastnictví Volkswagenu) a Jaguar Land Rover (JLR).

Rolls-Royce v prohlášení uvedl, že své první plně elektrické auto s názvem „Spectre“ uvede na trh ve 4. čtvrtletí 2023, přičemž testování začne již brzy.

Podle ředitele společnosti Torstena Mullera-Otvosa nový produkt odstartuje přechod k úplné elektrifikaci celého produktového portfolia do roku 2030.

„Po tomto období se Rolls-Royce už nebude zabývat výrobou ani prodejem jakýchkoli produktů se spalovacími motory,“ dodal Muller-Otvos.

Mateřský koncern BMW si neurčil datum ukončení výroby automobilů na fosilní paliva, ale stanovil si cíl, aby v roce 2030 bylo až 50 % jeho produktů plně elektrických. Další dceřiná společnost koncernu – Mini v březnu uvedla, že do konce desetiletí přejde na auta na elektrickou energii.

Luxusní britská značka Jaguar, kterou vlastní indická společnost Tata Motors, chce být plně elektrická již do roku 2025. A Bentley Motors i Mercedes Benz (který vlastní společnost Daimler) plánují přejít na plně elektrická auta do roku 2030, pokud to tržní podmínky dovolí.

Reviews

Další články autora