27.8 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024

Šroubový kompresor: Jak se zbavit kondenzátu?

Ať se vám to líbí nebo ne,...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále...

Ruská i ukrajinská ekonomika letos klesne nejvíce za 25 let

Ruská válka proti Ukrajině stáhne obě ekonomiky...

Samsung dostal pokutu za zasahování do cen televizorů

Pod záminkou doporučení cen Samsung zajistil, aby maloobchodníci zvýšily své ceny.

Nizozemský úřad na ochranu spotřebitelů uložil jihokorejské firmě Samsung pokutu v částce více než 39 milionů eur pro „nepřípustný vliv“ na ceny televizních přijímačů, které prodávají internetoví maloobchodníci.

O pokutě pro firmu Samsung Electronics Benelux, která je dceřinou společností jihokorejského gigantu působící v Nizozemsku, Belgii a Lucembursku, nizozemský Úřad pro spotřebitele a trhy (ACM) informoval ve středu.

„Pod záminkou doporučení cen Samsung zajistil, aby maloobchodníci zvýšili své ceny na úroveň, kterou si přál,“ uvedl v prohlášení šéf ACM Martijn Snoep.

„Praktiky Samsungu narušily konkurenci na úrovni maloobchodu a vedly k vyšším cenám pro spotřebitele,“ dodal.

„Prostřednictvím koordinace cen Samsung chránil své vlastní marže a také marže maloobchodníků na úkor spotřebitelů,“ konstatoval dále ACM.

Úřad poznamenal, že ve firmě učinil prohlídky, během kterých získal důkazy z komunikační aplikace WhatsApp a elektronické pošty.

Společnost v písemném stanovisku uvedla, že se proti rozhodnutí nizozemského úřadu odvolá.

„Rozhodnutí ACM nás zklamalo, protože jsme přesvědčeni, že Samsung Electronics Benelux … na nizozemském trhu televizních přijímačů neporušil zákony na ochranu hospodářské soutěže, jak tvrdí ACM,“ uvedla společnost.

Reviews

Další články autora