8.9 C
Brno
Čtvrtek, 22 února, 2024

Plocha osetá jarními plodinami na Ukrajině oproti loňskému roku vzrostla o 10 %

Ukrajinští farmáři do čtvrtka zaseli různé jarní...

Zahraniční klienti si budou muset kupovat rubly pro platby za ruský plyn

Zákazníci z "nepřátelských" zemí si budou muset...

Peněz jim vyčlenili dostatek, k omezení vlaků by podle ministerstva nemělo přijít

Prostředky vyčleněné v návrhu rozpočtu jsou podle...

Samolepící etikety a hlavní výhody jejich použití

Samolepící etikety jsou oblíbené tiskové produkty, které se staly běžným atributem pro značení zboží. Používají se všude tam, kde je zajištěno použití štítkových značek.

Návrh samolepících samolepek je vyvíjen ve speciálních grafických programech s dodržením příslušných proporcí a měřítka a tisk je realizován pomocí specializovaných průmyslových tiskáren. Hotové výrobky plní několik důležitých funkcí: reklamní, identifikační a informační.

Samolepící etikety mají mnoho výhod. První je odolnost proti opotřebení. Při jejich výběru se můžete spolehnout na to, že se pod vlivem nepříznivých vnějších podmínek nezbarví. Je ale důležité zvolit optimální verzi lepicí základny, aby samolepka pevně držela za jakýchkoliv podmínek. Dalším bodem je rozmanitost tvarů a velikostí. Zákazníkům jsou k dispozici jak malé cenovky, tak celobarevné produkty se složitým designem, ale zde je velmi důležité najít zkušené specialisty, kteří mohou zaručit vysokou kvalitu oběhu. Posledním bodem je dostupnost. Výroba samolepicích etiket nevyžaduje použití výkonného zařízení a při objednávce velkého množství exemplářů můžete počítat s příjemným snížením ceny.


Zaměřte se na novou pracovní příležitost. Nabídka zaměstnání lepení etiket – brigáda zde!


Podle čeho se řídit při výběru typu etikety

Rozsah použití je důležitou nuancí, kterou je třeba vzít v úvahu před aplikací nálepky. Mohou se lišit v závislosti na složení lepicí základny. Například produkty venkovní reklamy vyžadují použití speciálního lepidla schopného odolat prudkým změnám teplot. Existují také produkty, které se používají v podmínkách vysoké vlhkosti. Pro dočasné označení jsou potřeba termoetikety, které po odstranění z povrchu nezanechávají stopy.

Kromě lepicí základny se samolepicí výrobky rozlišují podle typu materiálu:

  • Papír je rozšířenou možností, což se vysvětluje nízkou cenou produktů a schopností dosáhnout čistého obrazu bez zvláštního úsilí. Mezi nevýhody patří špatná trvanlivost: zhoršují se dlouhodobým vystavením přímému slunečnímu záření a vysoké vlhkosti.
  • Syntetické – mnohem silnější ve srovnání s předchozí odrůdou. Odolné vůči mechanickému poškození nebo působení agresivních chemikálií. Vhodné pro použití na všechny typy povrchů.
  • Termotransferová páska je speciální páska, která se používá především pro výrobu čárových kódů. Metoda tisku zahrnuje zahřátí barviva pro přenos textových a grafických informací na etiketu.

Věnujte pozornost uvedeným možnostem a vyberte si podle oblasti použití.

Papírové štítky jsou pohodlnou, cenově výhodnou a ekologickou možností, která poskytuje možnost recyklace. Nechybí ani možnost nanesení laminace – dodatečné ochranné vrstvy, která ochrání samolepku před poškozením, odřením nebo vyblednutím.

Reviews

Další články autora