13.5 C
Brno
Neděle, 26 května, 2024

Výrobce plastových desek: jak vybrat toho správného

Při výběru výrobce plastových desek je důležité...

Americká ekonomika: Hrozba recese roste

Co je inverze výnosové křivky státních dluhopisů?Asi...

Maloobchodní tržby v Německu v únoru vzrostly

Maloobchodní tržby v Německu v únoru vzrostly,...

Chcete investovat, ale bojíte se rizika? Poznejte dividendy.

Dividenda je podíl na zisku, který společnost vyplácí svým akcionářům. Když společnost generuje příjmy a akumuluje zisky, tyto zisky mohou být buď reinvestovány do podnikání, nebo vyplaceny akcionářům jako dividenda. Roční dividenda na akcii dělená cenou akcie je dividendový výnos.

Co jsou dividendy?

Dividendy jsou pravidelné platby, které mohou společnosti vyplácet svým investorům, aby se podělily o zisk. Výplaty dividend obvykle přicházejí ve formě hotovosti, ačkoli mohou být vydány také jako akcie nebo jiná aktiva.

Investoři, kteří vlastní akcie kótovaných společností, se často rozhodnou koupit akcie společností, které deklarují pravidelné dividendy, hledají-li spíše příjem než růst kapitálu.

Naše rada: klíčem k úspěšnému dividendovému investování je nakupovat akcie a udržovat si je, abyste mohli pravidelně dostávat dividendy vyplácené těmito společnostmi.

Vyberte si firmy, které mají dobrý dividendový výnos, a pokud je to možné, takové, které v průběhu času dividendu zvyšovaly. Při investování máte možnost vybrat si různé společnosti, které rozdělují dividendy.

Kdo vyplácí dividendy

Dividendy obvykle vyplácejí větší a etablované společnosti. Start up a začínající firmy dividendy obvykle nevyplácejí, a případné zisky investují do dalšího rozvoje společnost.

Obvyklé typy dividend

  • Předběžná dividenda: vyplácená akcionáři na peněžní účet ve formě zálohy na získaný zisk.
  • Doplňková dividenda : připočítává se k dividendě, která byla doručena na účet.
  • Mimořádná dividenda: vyplácí se v případě mimořádných výhod.
  • Dividenda v akciích: rozděluje se v akciích namísto v penězích.
  • Fixní dividenda: je to dividenda stanovená společností nezávisle na získaných výhodách.

Dividendy jsou vyhledávaným zdrojem pasivního příjmu. Kdo by se chtěl dále vzdělávat, tak užitečné informace o investování nalezne na webu Winsidetrading.com.

Reviews

Další články autora