27.8 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024

Půdohospodářská platební agentura bude pod dohledem kontrolorů

Národní kontrolní úřad odhalil v průběhu let...

Klimatizace na fasádě bytovky může naštěrbit sousedské vztahy

Na fasády bytových domů se nesmí svévolně...

I O2 opět zvýší ceny. O jedno až dvě eura měsíčně, pro velkou většinu klientů

Operátor si zopakuje zdražování. Přistoupí k němu...

Německo a Francie odmítají platit za dodávky plynu v rublech

Německo a Francie odmítly požadavek Ruska začít platit za dodávky ruského plynu v rublech. Podle nich je rozhodnutí Moskvy požadovat platby za surovinu od 1. dubna v rublech neakceptovatelným porušením kontraktů, přičemž dodaly, že tento krok „se rovná vydírání“. TASR o tom informuje na základě zpráv agentur Reuters a AFP.

Německý ministr hospodářství Robert Habeck na tiskové konferenci po jednání s francouzským ministrem financí Brunem Le Maire uvedl, že nový dekret, který dnes podepsal ruský prezident Vladimir Putin, zatím neviděl, Německo je však připraveno na všechny možné scénáře. Mezi nimi je i zastavení dodávek ruského plynu do Evropy.

Habeck řekl, že Rusku se nepodaří takovým způsobem rozdělit západní spojence. Jak dodal, „spojenci se Ruskem nenechají vydírat“.

Nesouhlas s platbami v rublech dal najevo i Bruno Le Maire. Řekl, že jak Německo, tak Francie požadavek Ruska na platby za plyn v ruské měně odmítá a rovněž je připraveno k zastavení dodávek. „Není vyloučeno, že zítra dojde k situaci, kdy žádný ruský plyn nepoteče. Je na nás, abychom se na to připravili, a to také děláme,“ citovala AFP francouzského ministra.

Vladimir Putin oznámil, že podepsal dekret, podle něhož budou muset zahraniční odběratelé od 1. dubna platit za dodávky ruského plynu v rublech. V případě, že se platby nezrealizují, dodávky se zastaví.

Reviews

Další články autora