27.8 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024

Plány Zoomu ke stažení firmy Five9 ztroskotaly

Podílníci měli obdržet 0,5533 akcie Zoomu za...

Výrobce plastových desek: jak vybrat toho správného

Při výběru výrobce plastových desek je důležité...

Chcete investovat, ale bojíte se rizika? Poznejte dividendy.

Dividenda je podíl na zisku, který společnost...

Aktivita v čínském výrobním sektoru v březnu klesla

Aktivita v čínském výrobním sektoru v březnu 2022 klesla a dosáhla nejnižší úrovně za 25 měsíců. Důvodem jsou blokády k zastavení onemocnění COVID-19. TASR o tom informuje na základě průzkumu soukromých společností Caixin a IHS Markit.

Podle průzkumu se index nákupních manažerů (PMI) z čínského výrobního sektoru v březnu 2022 snížil na 48,1 bodu z únorových 50,4 bodu. Propadl se tak pod zlomovou hranici 50 bodů, která odděluje růst daného odvětví od jeho poklesu a zaostal i za odhady ekonomů, kteří očekávali, že dosáhne 50 bodů.

K poklesu PMI přispělo snížení výroby v čínských firmách v březnu. Také dílčí index nových objednávek v březnu klesl, přičemž nové exportní objednávky se snížily nejvýše za 22 měsíců.

Pandemie a problémy s dopravou, jakož i větší nejistota na trhu v důsledku války na Ukrajině podle ekonomů utlumily prodej.

I oficiální PMI výrobního sektoru, který zveřejnil čínský statistický úřad, v březnu klesl, poprvé od loňského října, a to na 49,5 z 50,2 bodu v předchozím měsíci.

Důvodem rozdílů v hodnotách oficiálního indexu a indexu soukromých společností Caixin a IHS Markit je fakt, že zatímco čínský statistický úřad oslovuje zejména velké státní firmy, Caixin a Markit dělají průzkum ve středních a malých podnicích.

Reviews

Další články autora