27.8 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024

Plány Zoomu ke stažení firmy Five9 ztroskotaly

Podílníci měli obdržet 0,5533 akcie Zoomu za...

Ford chce během čtyř let navýšit výrobu elektrických aut, což se odrazí na jeho ziskovosti

Výrobci elektroaut včetně Fordu se momentálně potýkají...

Šroubový kompresor: Jak se zbavit kondenzátu?

Ať se vám to líbí nebo ne, šroubový kompresor při svém provozu produkuje kondenzát jako součást výroby kvalitního stlačeného vzduchu ve velkém objemu. Nejedná se o nic jiného než o kondenzovaný vzduch, který může obsahovat různé nečistoty včetně relativně malého množství oleje. Na trhu sice existuje několik řešení, jak tvorbu kondenzátu omezit, nicméně se jedná o energeticky nákladné přístroje. Oproti tomu cyklónový odlučovač funguje prakticky bez nákladů.

Princip cyklónového odpouštění

Pokud se šroubový kompresor stal součástí vaší firmy, neměli byste podceňovat ani doporučená přídavná zařízení a přístroje. Konkrétně se může jednat o cyklónové odlučovače vody ze stlačeného vzduchu, čímž je ušetřena práce filtrům nebo sušičkám stlačeného vzduchu. Díky rotačnímu tvaru a působení odstředivé síly kapalina stéká do nádoby, přičemž vzduch nerušeně postupuje k pneumatickým nástrojům.

Jak se zbavit kondenzátu?

Šroubové kompresory jsou sice schopny produkovat vysoké objemy stlačené vzduchu v relativně krátkém čase, nicméně výrobu kondenzátu omezit nelze. Jeho vypouštění do odpadních vod přitom podléhá přísným předpisům, přičemž nejčastěji je likvidován právě prostřednictvím separátoru. Po průchodu tímto zařízením pak můžete kondenzát bez větších obav vypustit do odpadu a pouze jeho malá část bude podléhat odborné likvidaci.

Kde si odlučovač pořídit?

Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz je možné pořídit ve specializovaném elektronickém obchodě, stejně jako moderní cyklonové odlučovače. Jejich pořizovací cena není nijak vysoká v porovnání s náklady na likvidaci nefiltrovaného kondenzátu. Máte-li navíc jakékoliv otázky, můžete se na e-shop obrátit prostřednictvím telefonické linky nebo emailu. Na odpověď se pak těšte do několika hodin.

Tvorbu a likvidaci kondenzátu při činnosti šroubového kompresoru rozhodně nepodceňujte. Neváhejte proto investovat do moderního cyklonového odlučovače. 

Reviews

Další články autora