-0.7 C
Brno
Středa, 6 prosince, 2023

Pneumatiky pro smykem řízené nakladače: Přehled pneumatik Voltyre 10.0-75-15.3

Pokud se věnujete řízení nakladače, jistě víte,...

Rusko může rozhodnout o vývozu pšenice jen do „spřátelených“ zemí

Rusko, hlavní světový vývozce pšenice, může zavést...

Chcete investovat, ale bojíte se rizika? Poznejte dividendy.

Dividenda je podíl na zisku, který společnost...

Komu se vyplatí virtuální kancelář?

Už jste také slyšeli tvrzení, že virtuální sídlo využívají jen podvodníčcí, kteří se akutně potřebují schovat? U někoho to možná pravda bude, ale u většiny případů – podnikatelů to rozhodně neplatí. Podobné názory jsou zaprvé udivující a zadruhé vychází z úplného nepochopení. Existuje totiž značná část lidí, kteří nepotřebují vlastnit či platit nájem za fyzickou kancelář. V takovém případě by pouze prohazovali peníze oknem. Jací lidé mezi ně patří? Kdo využijte virtuální sídlo společnosti nejvíce?

Pro koho je virtuální sídlo vhodné?

Virtuální kancelář je vhodná především pro ty, kteří mohou pracovat z domova a nemusí nikam dojíždět. Například programátoři, účetní, lektoři, majitelé e-shopů, školitelé, copywriteři a další. Nebo naopak ti, kteří jsou neustále v terénu – taxikáři, obchodníci a dopravci.

Sídlo firmy v Praze mohou využít také začínající podnikatelé, kteří nemají nebo nechtějí investovat velké peníze do kanceláří ihned při rozjezdu svého podnikání. Mnoho lidí bydlí v nájmu a nemají si kam dát trvalé bydliště, a tak si nahlásí trvalý pobyt na příslušný úřad. Jenže na jeho adresu bohužel nelze otevřít živnost, a tak to tito lidé řeší pomocí virtuální kanceláře. Proto si lidi s virtuální kanceláří nepleťte s podvodníky, není tomu tak.

Povinnosti, které je třeba dodržet

Pokud si zřídíte virtuální kancelář, jako podnikatel budete muset viditelně označit svou virtuální firmu, a to názvem, jménem, příjmením a také identifikačním číslem, ve kterém budete mít sídlo firmy. Mezi další povinnosti patří také prokázání vlastnického či užívacího práva k objektu, a to na vyžádání živnostenského úřadu. Na sídle firmy je také třeba přebírat písemnosti, které zde budou zaslány. A v případě, že měníte sídlo, měli byste jej oznámit zdravotní pojišťovně, finančnímu úřadu a správě sociálního řízení.

Reviews

Další články autora